Zaawansowane narzędzie do walki z ransomware, które pomaga chronić dane przed tym nowoczesnym zagrożeniem

Czym jest ransomware?

Ransomware to szczególnie szkodliwe oprogramowanie malware. Malware to „wrogie lub niepożądane oprogramowanie”, które zostaje nielegalnie zainstalowane na twoim systemie w niecnym celu. Gdy ransomware zainfekuje twój system, blokuje dostęp do twoich danych do czasu zapłacenia przestępcom okupu. Jest to ogromne zagrożenie dla twoich danych.

Jak działa Acronis Active Protection?

Acronis Active Protection to zaawansowana technologia ochrony przed ransomware. Aktywnie chroni wszystkie dane w twoim systemie – dokumenty, dane różnego rodzaju i pliki Acronis Backup. (Jest to funkcja dostępna obecnie jedynie w systemie Windows.)

Wykrywanie wzorców

Acronis Active Protection stale obserwuje wzorce modyfikacji danych na systemie. Jeden zbiór zachowań może być normalny i oczekiwany. Inny może wskazywać na podejrzany proces wykonujący wrogie operacje na plikach. Acronis analizuje te działania i porównuje je z wzorcami zachowań złośliwego oprogramowania. Podejście to może znacząco zwiększyć skuteczność identyfikacji ataków ransomware, nawet jeśli będą to warianty szkodliwego oprogramowania, które nie zostało jeszcze odkryte.

Wyszukiwanie wzorców
Wyszukiwanie wzorców

 

Białe i czarne listy

Acronis Active Protection jest w stanie wykryć nowe zagrożenia na podstawie już zdefiniowanych wzorców, a także nauczyć się nowych. Wyniki można modyfikować w celu ograniczenia ilości błędnych detekcji działań, które nie są związane z ransomware. Acronis Active Protection udostępnia białą listę — programy, które mają pozwolenie na wykonywanie pewnych operacji — w celu zabezpieczenia przed błędnym oznaczaniem autoryzowanych działań jako nieautoryzowane.


Białe i czarne listy

 

Samoobrona plików kopii zapasowej

Jednym ze sposobów w jaki przestępcy mogliby zagrozić plikom może być zaatakowanie oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych i uszkodzenie plików, które ono generuje. Aby temu zapobiec, Acronis zaimplementował zaawansowany mechanizm obronny, który nie pozwala na zakłócenie pracy aplikacji i modyfikację zawartości plików kopii zapasowej.
Dodatkowo, Acronis Active Protection monitoruje główny sektor rozruchowy dysku komputerów z systemem Windows. Nie pozwala na dokonanie nieautoryzowanych zmian, które uniemożliwiłyby normalne uruchomienie komputera.


Samoobrona plików kopii zapasowych

 

Odzyskiwanie zaszyfrowanych plików

Gdy ransomware zaczyna szyfrować pliki, Acronis szybko to wykrywa i zatrzymuje proces. Ponieważ Acronis to rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, jakiekolwiek dane zaszyfrowane przed zatrzymaniem procesu mogą być odzyskane z kopii zapasowej. Alternatywne rozwiązania anti-ransomware nie tylko nie mogą całkowicie zablokować ataku, ale nie są również w stanie odzyskać plików, które zostały już zaszyfrowane. Acronis Active Protection wykrywa i blokuje ataki, odzyskując również zaszyfrowane pliki od dowolnym rozmiarze!

 

CZY WIESZ ŻE?

Ta sama technologia, której Acronis używa do powstrzymywania oprogramowania ransomware, może także zapobiec przejęciu zasobów systemowych przez złośliwe oprogramowanie kryptowalutowe. Aby dowiedzieć się więcej o zagrożeniach związanych z szyfrowaniem oraz o tym, jak Acronis chroni Twój system, kliknij tutaj.

Ochrona przed przyszłymi zagrożeniami

Acronis Active Protection korzysta z zaawansowanych technik, które pozwalają na wykrywanie i blokowanie ataków, a w razie potrzeby również na odzyskiwanie zaszyfrowanych plików. Podejście to nie tylko jest o krok przed przestępcami, ale jest również bardziej innowacyjne i zaawansowane niż metodologia jakiekolwiek innego dostępnego obecnie oprogramowania anti-ransomware. Rozwiązanie jest odpowiedzią na:

  • Ataki próbujące zainfekować lub uszkodzić kopie zapasowe znajdujące się lokalnie lub w chmurze;
  • Ataki niewielkich rozmiarów, trudniejsze do zauważenia, na przykład zmiana tylko niewielkiej części dokumentu lub zdjęcia zapisanego gdzieś głęboko na dysku twardym;
  • Przestępców wymyślających coraz to nowe metody na dyskretne modyfikowanie twoich plików bez twojej wiedzy.
# Nasze kategorie
Pozostałe w tej kategorii