Office 365 Protection

Zabezpiecz jeden z najczęstszych wektorów ataku

Dlaczego należy zabezpieczać dane Office 365?

Najczęstszą przyczyną utraty danych w przypadku rozwiązań SaaS, takich jak Microsoft Office 365, jest ich celowe lub przypadkowe usunięcie przez użytkownika. Opisane zjawisko dotyczy blisko 70 procent wszystkich przypadków utraty danych. Oprócz tego zagrożeniem dla cyfrowych zasobów mogą być błędy w konfiguracji. Czasem także problemy z synchronizacją po stronie klienta, a także ataki ransomware.

Choć Microsoft Office 365 oferuje podstawowe opcje odzyskiwanie danych m.in. poprzez kosz i retencję wiadomości, to główny nacisk przy projektowaniu usługi został położony na zagwarantowanie jej stałej dostępności. To użytkownik powinien zadbać o to, by przechowywane w niej dane były poprawnie zabezpieczone. Barracuda Cloud-to-Cloud Backup to kompleksowe, skalowalne i opłacalne finansowo rozwiązanie bezpieczeństwa dla usługi Office 365.

Co chronimy?

Barracuda Cloud-to-Cloud Backup pozwala zabezpieczyć wszystkie Twoje dane z Office 365 w ramach bezpiecznej chmury Barracuda Cloud Storage, bez konieczności inwestowania w dodatkową infrastrukturę. Tworzenie kopii może odbywać się na żądanie lub automatycznie, o wybranej przez użytkownika porze. Wszystkie zasoby zebrane w ramach Exchange Online, SharePoint Online i OneDrive for Business są deduplikowane i kompresowane przed wysłaniem do Barracuda Cloud, w celu oszczędzania transferu i przestrzeni dyskowej.

  • Exchange Online. Chroniona jest cała struktura folderów dla skrzynki pocztowej wszystkich użytkowników, łącznie z wiadomościami i załącznikami.
  • OneDrive for Business. Chronione są wszystkie pliki i foldery z katalogu Dokumenty.
  • SharePoint Online. Ochronie podlegają wszystkie dane zebrane w ramach witryn zespołowych i publicznych.
Szybkie i łatwe odzyskiwanie danych
Szybkie i łatwe odzyskiwanie danych

Wszystkie dane z Office 365 zapisane w Barracuda Cloud są przechowywane w sposób umożliwiający ich łatwe wyszukiwanie i szybki dostęp z dowolnego miejsca. Wystarczy  łącze internetowe. W zależności od potrzeb można przywracać zarówno pojedyncze pliki, jak i dane całej organizacji. Wszystkie wiadomości, foldery oraz całe skrzynki pocztowe mogą zostać odtworzone w ich oryginalnej lokalizacji. A także w innej lokalizacji w ramach tego samego konta, a nawet na zupełnie innym koncie. Można je także pobrać do użytku offline.

Jeśli szukasz konkretnego pliku lub wiadomości, ale nie jesteś pewien gdzie się znajduje, możesz skorzystać z rozbudowanej wyszukiwarki. Dane można przeszukiwać także w oparciu o datę przy wykorzystaniu wbudowanego kalendarza. Odzyskane zasoby są kompresowane w celu oszczędzania transferu i skrócenia czasu pobierania.

Rozbudowane statystyki i raportowanie
Rozbudowane statystyki i raportowanie

Szczegółowe raporty to dla administratorów IT jeden z najważniejszych komponentów narzędzia do backupu. Barracuda Cloud-to-Cloud Backup pozwala na bieżąco monitorować wszystkie utworzone kopie bezpieczeństwa, oferując pełny wgląd we kluczowe informacje na ich temat. Raport na temat zabezpieczonych danych wraz z podsumowaniem wszystkich wykonanych na nich operacji jest dostarczany w formie zautomatyzowanych powiadomień e-mail.

W konsoli zarządzania można znaleźć informacje o wszystkich wykonanych kopiach bezpieczeństwa w formie czytelnych wykresów. Oprócz podstawowych parametrów, takich jak liczba i rozmiar przechowywanych plików, statystyki uwzględniają również bardziej szczegółowe dane dotyczące m.in. efektywności kompresji. Informacje o wszystkich działaniach podejmowanych z pomocą Barracuda Cloud-to-Cloud Backup Interface gromadzone są w formie szczegółowych logów.

# Nasze kategorie
Pozostałe w tej kategorii