Integracje Apple Business Manager

 

Urządzenia Apple są bardzo wysoko ocenianie i szeroko wykorzystywane do celów służbowych przez firmy na całym świecie, m.in. przez szybkość i stabilność działania, efektywny ekosystem posiadający wiele ułatwień dla użytkowników biznesowych, a także szeroki wachlarz możliwości dla administratorów, których zadaniem jest dostarczenie i zabezpieczenie treści na urządzeniach.

Apple Business Manager to prosty w użyciu portal dedykowany dla biznesu, pozwalający na wielkoskalowe wdrożenia urządzeń iPhone, iPad oraz Mac. Dzięki integracji z Proget dział IT może dostarczyć na urządzenia służbowe odpowiedni profil konfiguracyjny pozwalający powiązać urządzenie z systemem zarządzania. Po dodaniu urządzenia automatycznie zostaną na nie dostarczone aplikacje i inne treści służbowe niezbędne do rozpoczęcia pracy. Profil konfiguracyjny dostarczany na urządzenie pozwala uruchomić je jako urządzenie nadzorowane. Dzięki temu wszystkie funkcje, aplikacje i treści na nim zawarte, mogą być konfigurowane przez dział IT. Pozwala to osiągnąć najwyższy poziom kontroli i bezpieczeństwa.

 

Pozostałe funkcjonalności

 

Apps and Books

Apps and Books jest częścią Apple Business Manager’a jest to moduł pozwalający na zarządzenie treściami. Dzięki niemu można wyszukiwać, kupować oraz dystrybuować aplikacje i książki. Wszystkie treści mogą być dopasowane nie tylko do regionów, w których są dostępne, ale również mogą być udostępniane do konkretnych lokalizacji z poziomu jednego globalnego konta. Pozwoli to udostępniać aplikacje dedykowane tylko dla konkretnych obszarów oraz dokonywać zakupu licencji dla poszczególnych oddziałów firmy. Integracja z Proget pozwala na dystrybucję i konfigurację aplikacji. Za pomocą konsoli można również zarządzać licencjami na aplikacje co pozwoli na swobodne przenoszenie licencji na nowe urządzenie. Dzięki temu możemy ograniczyć zakup ilości licencji na płatne treści. Bardzo ważnym elementem integracji jest także możliwość instalacji aplikacji na urządzeniach służbowych, nawet bez dodawania prywatnego Apple ID.

Custom Apps

Custom Apps pozwala na dystrybucję niestandardowych aplikacji B2B. Takie aplikacje mogą zostać stworzone dla firmy przez niezależnych programistów lub firmy zewnętrzne i mogą zostać od razu rozprowadzone, za pomocą systemu Proget, do odpowiednich urządzeń.

# Nasze kategorie
Pozostałe w tej kategorii